cięcie konstrukcji z betonu
5 lutego 2021

Cięcie konstrukcji z betonu

– o czym należy pamiętać?

Podczas wykonywania prac związanych z cięciem betonu technologia diamentowa pozwala osiągnąć bardzo wysoką precyzję. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest wiercenie otworów w betonie, wycinanie fundamentów przemysłowych, wycinanie stropów i wiele innych czynności wymagających użycia twardych materiałów. Technologia diamentowa może zapewnić doskonałe cięcie w betonie, żelbecie lub asfalcie bez obawy o niebezpieczne pęknięcia lub uszkodzenia konstrukcji. Umożliwia cięcie bez wibracji i pyłu. O czym należy pamiętać podczas cięcia konstrukcji z betonu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Efektywne cięcie betonu

Najpopularniejszą metodą cięcia konstrukcji betonowych jest użycie przecinarki do betonu. Sprzęt jest dostępny na rynku z napędem spalinowym lub elektrycznym. Jego konstrukcja powinna zapobiegać pękaniu betonu. Dodatkowo posiada również specjalną antypoślizgową matę zapobiegającą odpryskiwaniu materiału. Przecinarki benzynowe to sprzęt o większych gabarytach, mają własną siłę napędową i mogą być wykorzystywane w handlu, przemyśle i drogownictwie. Wyposażone są w nowoczesne piły diamentowe i służą między innymi do wstępnego cięcia betonu na sucho. Przecinarki diamentowe są idealne do wykonywania dylatacji już po godzinie wylewania betonu. Pozwalają na wykonywanie płytkich cięć i 100% kontrolę nieoczekiwanych pęknięć skurczowych.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami cięcia, użycie liny diamentowej do cięcia betonu nie tylko zmniejsza poziom hałasu, ale także poprawia komfort pracy operatora i oszczędza znaczne koszty finansowe. Diamentowe tarcze tnące mogą redukować hałas, ale również i pył. Cięcie betonu liną diamentową pozwala na wykonywanie niezwykle precyzyjnych cięć w trudno dostępnych miejscach przez co konstrukcje betonowe są również doprecyzowane pod każdym względem.

AF-Technika diamentowa – nasza oferta

Tradycyjne cięcie konstrukcji z betonu generuje dużo pyłu. Cięcie mokrego betonu technologią diamentową nie wytwarza suchego pyłu przez co szczególnie jest polecane podczas prac wewnątrz budynku. Technologia diamentowa jest najczęściej stosowana do poszerzania otworów okiennych i drzwiowych oraz kanałów wentylacyjnych. Podczas wiercenia otworów technicznych w ścianach, podłogach, fundamentach diamentowe systemy cięcia betonu zapewniają doskonałe rezultaty. Dzięki zastosowaniu tej techniki możemy przeprowadzać niezwykle precyzyjną obróbkę roboczej powierzchni.

Oprócz cięcia na mokro zapewniamy również funkcję cięcia ręczną piłą:

  • sufitów, podłóg, ścian, drzwi;
  • dylatacji;
  • otworów dla różnych urządzeń;
  • wszelkie inne prace na prośbę klienta.

Używamy również pił ściennych. Pilarki prowadzona są po szynach ściennych, dzięki czemu można je stosować w różnych miejscach, co znacznie przyspiesza pracę.

Używamy nowoczesnego sprzętu w połączeniu z najnowszymi rozwiązania w branży, dzięki czemu możemy wykonywać swoją pracę wydajnie oraz szybko. Tarcze o średnicy do 2000 mm pozwalają nam na cięcie do 93 cm z każdej strony. W trudno dostępnych miejscach korzystamy z przecinarek ręcznych uznanych marek HILTI i STIHL.W przypadku urządzeń RING głębokość cięcia może dochodzić nawet do 26 cm. Pracujemy na dowolnej wysokości i nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych przestrzegając wszystkich zasad BHP. Użycie elektrycznej piły do cięcia podłogi może uniknąć zakotwiczenia łączników na szynach podłogi.

Metoda ta nie produkuje żadnych spalin dzięki czemu możemy wykonywać swoją prace również w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami to koniecznie skontaktuj się z nami. Wszelkie szczegóły znajdziesz w zakładce Kontakt na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *